sobota, 26 października 2013

Demony. Pokusa - Lisa Desrochers
Tytuł: Demony. Pokusa
Tytuł oryginału: Personal Demons
Autor: Lisa Desrochers
Ilość stron: 368
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Kolejna książka o zaskakującym tytule. Jednak co do tej nie byłam tak uprzedzona. Z mojego doświadczenia wynika, że najciekawsze okazują się książki które wezmę w rękę jako pierwsze po wejściu do biblioteki.. Może mieć nawet najbardziej szpetną okładkę, jednak i tak ją wezmę  bo przecież coś musiało przyciągnąć ku niej mą dłoń. Pierwszą biorę na pewno, więcej kłopotu jest z drugą. Mam już tyle zarezerwowanych książek (głównie kolejnych części jakichś serii ) Cieszy mnie że nie muszę szukać po wszystkich półkach, gdyż nieliczne gatunki poukładane są na poszczególnych regałach :) Z tego co wiem w ten sposób uporządkowane są: literatura piękna, harlekiny i fantasy. Pozostałe zaś uporzadkowane są alfabetycznie. A jak u was jest z bibliotekami? Ok, koniec o kochanej bibliotece. Przejdźmy do recenzji

Frannie ma siedemnaście lat i ostatni rok chodzi do liceum. Pochodzi z wielodzietnej rodziny głęboko wierzących katolików. W jej domu panują zasady których każdy domownik musi przestrzegać. Swoich znajomych, przyjaciół, a nawet rodzinę trzyma na dystans. Ten rok nie zapowiadał niczego niezwykłego. Wszystko się zmienia kiedy w jej klasie pojawia się piekielnie przystojny Luc o nieładnych zamiarach takich jak- kuszenie i namawianie Frannie do grzechu, czy oznaczenie jej dla piekła. Jednak ktoś chce zniweczyć te plany- pojawiający się jakby znikąd niebiańsko śliczny Gabe. Tylko dlaczego to wszystko przytrafia się Frannie?  Bo ma niewyobrażalną moc - którą zresztą chcą wykorzystać obie strony . Tylko czy Frannie woli być drugim Hitlerem czy raczej Mojżeszem?  Polecam i  informuje że, są sobie gdzieś tak dalsze części które czekają.

Robię postępy coraz więcej piszę jeeej :D
Daria

1 komentarz:

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!