czwartek, 24 października 2013

Dziewiąty Mag - Alice Rosalie Reystone


Tytuł: Dziewiąty mag
Tytuł oryginału: 
Autor: Alice Rosalie Reystone
Ilość stron: 544
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaHistoria opowiada o dwóch równoleglych światach. Nieświadoma tego Ariel jest mieszkanką jednego z nich. Wiedzie zwyczajne życie o określonym rytmie: praca, dom ,córka. Pewnego dnia do kliniki weterynaryjnej, w której pracuje przychodzi tajemniczy Fabien, jednak znika zanim Ariel zdąży go poznać. Pewnego wieczoru podczas powrotu z kliniki napada ją banda niebiesko-skórych krasnali. A kto ratuje ją z opresji? FABIEN. Dobra, super ratuje ją. Pewnie teraz  umówią się na randkę i będzie tak słodko ;3 Tak, umawiają się w kawiarni gdzie wszyscy traktują Ariel w dziwny sposób, a Fabien z uporem twierdzi ,że jest z "strażnikiem" smoków z równoległego świata, natmiast ona jedyna pozostałą osobą zdolną ocalić ich świat. Nawet jeśli uwierzyłaby w te bzdury, to ma  jeszcze oprócz smoków inne problemy na głowie n.p. sprawę rozwodowa w toku i niepełnoletnią córkę, wiec nie moze od tak przenieść się do świata o którym nie wie nic. A może jednak ? Tylko na minutkę


Znalazłam ją ! Książka w świeżutkim nowym wydaniu w mojej bibliotece? Dziwne. Ale ważne, że jest! Istnieją jeszcze dwie części "Dziewiątego Maga". Jak pomyśle, że gdzieś tam na mnie czekają to aż mi się ciepło robi. Trzeba jednak w końcu wrócić na ziemie i wziąć się za lektury szkolne i prace domowe. Książka naprawdę warta przeczytania (ja wcale nie sugeruje żebyście rzucili wszystko i ją czytali xD) Te zacofane elfy które myślą, że smoki nie lubią kobiet ... Smoczyce tez mają humory. A te bezpośrednie centaury... Właśnie ta książka skłoniła mnie do pewnych rozmyślań. No bo JAK WYGLĄDA MAŁY CENTAUR???? ( Jeśli ktoś zna odpowiedź niech pisze)

To nie fair Ola jedzie na Targi Książki , a ja nie ! ;( Czy kogos jeszcze omija to wydarzenie?    
Proszę poprawcie mnie jeśli zrobiłam jakiś błąd. Gdyż jak pewnie zdążyliście zauważyc zalety czytania książek omijają mnie szerokim łukiem xD           

 ~Daria

3 komentarze:

 1. Oj, ja też nie jadę :( o "Dziewiątym Magu" coś słyszałam, bo koleżanka polecała, po Twojej recenzji czuję jednak, że będę musiała wygospodarować na niego trochę czasu.

  P.S. Spróbuj napisać nieco dłuższą recenzję, omów więcej spraw, tak jest ciekawiej :)

  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Już myślałam że tylko ja nie jadę :) dzięki za radę . ( to nic że Ola ciągle mi to powtarza ) :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie moje klimaty, ale kiedyś może dla rozrywki przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!