wtorek, 13 sierpnia 2013

Avengers !!!

Hej !!!


Wczoraj mój młodszy brat chciał żebym obejrzała z nim jakiś film, bo strasznie mu się nudziło (zresztą jak zwykle chyba xd) Zapytałam go co chciałby obejrzeć. Jego wybór padł właśnie na "Avengers" Marvela. Mimo, że byłam wcześniej na tym w kinie, to przystałam na tą propozycję. Po skończonym "seansie", jako, że ostatnio zaniedbuję filmową sekcję bloga, postanowiłam ten film zrecenzować.

Nick Fury jest szefem międzynarodowej agencji, mającej na celu ochronę Ziemi i jej mieszkańców. W obliczu wielkiego zagrożenia zostaje stworzony projekt "Avengers". Zorganizowana grupa superbohaterów, która ma podołać najbardziej nieprawdopodobnym wyzwaniom. W składzie tejże grupy znajdują się ludzie z niezwykłymi zdolnościami (i mający jako takie doświadczenie w ratowaniu świata :D) czyli, Iron Man, Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka i Sokole Oko. Mimo wspólnej misji bohaterzy nie mogą znaleźć wspólnego języka i dochodzi między nimi do kłótni. Muszą jednak złączyć siły przeciwko Loki'emu bratu Thora, który chce opanować Ziemię i wprowadzić na niej swoje rządy.

Od małego lubiłam niesamowite historie o superbohaterach opisywane w komiksach. Jednak mimo to nie jestem wielką fanką przemocy i wszelkiego rodzaju walk w filmach, a co za tym idzie kina akcji. "Avengers" jako jeden z niewielu filmów o tej tematyce mi się podobał. Wczoraj oglądałam ten film już po raz drugi, więc nie wzbudził on we mnie tak wielkich emocji. Jednak za pierwszym razem, kiedy oglądałam go w 3D pierwsze wrażenie było jak najbardziej pozytywne. Gwiazdorska obsada m.in Robert Downey Jr., Scarlett Johansson oraz Samuel L. Jackson gwarantowały wysoki poziom produkcji, ale moją uwagę przykuły akurat efekty specjalne, które moim zdaniem zostały świetnie wykonane. Ścieżka dźwiękowa też była dość ciekawa.

Podsumowujac:
Film naprawdę warty obejrzenia :) Już nie mogę się doczekać drugiej części, która ma ukazać się w 2015 r.

1 komentarz:

  1. Też nie lubię tych filmów z walkami, ale skoro polecasz, będę musiała się zastanowić ;).
    P.S. Fajnie napisana recenzja, bardzo mi się spodobała ;)
    http://faaantasyworld.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!