wtorek, 25 czerwca 2013

Coś innego niż zwykle...

Hej !!!

Dzisiaj niestety nie będzie żadnej recenzji, bo chciałabym w tej notce zwrócić waszą uwagę na bardzo poważną sprawę jaką są schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Moja klasa zorganizowała w szkole zbiórkę pieniędzy. Uzbierało się dość sporo (ale i tak za mało). Za zebrane fundusze kupiliśmy karmę i udaliśmy się na małą wycieczkę do pobliskiego schroniska, aby "własnoręcznie" oddać podarunek. Podczas pobytu tam uświadomiłam sobie ile trudu trzeba włożyć, aby wszystkie psy, które tam mieszkają miały dach nad głową i chociaż garstkę suchej karmy dziennie.

Przecież zwierzęta przebywające tam potrzebują domu!!! Co za różnica, czy kupicie rasowego czworonoga z rodowodem za 2000 zł, czy weźmiecie go ze schroniska? Czy ten bezdomny jest w czymś gorszy? Przecież da wam tyle samo (a nawet więcej) miłości co ten piękny i rasowy. Różnica jest tylko jedna. Temu ze schroniska możecie uratować życie!!!

Takich miejsc jak to chełmskie schronisko jest w Polsce bardzo wiele!!! One same sobie nie poradzą. Trzeba zawsze im pomagać. Dlatego nawet jak rodzice nie pozwalają na psa, to można okazać serce i przynieść do pobliskiego schroniska chociaż 5 kg karmy. To zawsze jest jakieś wyjście :)

1 komentarz:

  1. To prawda ja od lat pomagam schronisku "Ciapkowo" i mam z tego ogromną satysfakcję, chociaż jeszcze nie mogę być wolontariuszem :(

    http://faaantasyworld.blogspot.com/ +zaobserwujesz?

    OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!