poniedziałek, 29 kwietnia 2013

GONE. Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój


Tytuł: GONE. Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój
Tytuł oryginału: GONE
Autor: Michael Grant
Ilość stron: 528
Wydawnictwo: Jaguar
Dzisiaj chcę polecić książkę, która naprawdę skradła moje serce i mam nadzieję przeczytać pozostałe części. GONE. Zniknęli. Faza pierwsza: Niepokój autorstwa Michaela Granta to powieść naprawdę dająca do myślenia. Jest to pierwsza z sześciu tomów serii.

W mgnieniu oka znikają dorośli. Nauczyciele. Policjanci. Lekarze. Rodzice...
Zostają nastolatki. Dzieci. Niemowlęta. Milkną telefony. Nie działa internet. Nie ma telewizji.
Nikt nie wie co się stało... Pomoc nie nadchodzi.
Czas ucieka. W dniu swoich piętnastych urodzin znikniesz...
Tak jak oni.

Zniknęli wszyscy powyżej 15 roku życia w promieniu 15 km od elektrowni jądrowej. Najstarsi starają się zapanować nad chaosem. Niektórzy dostają niezwykłe moce. Mogą m.in. znikać, strzelać kulami światła, uzdrawiać i wiele innych. Jednak nie wszyscy myślą o dobru większości. Niektórzy myślą tylko o sobie i o przejęciu władzy nad ETAP-em. Głównym bohaterem jest Sam. Czternastoletni chłopak. Z pomocą przyjaciół stara się on powstrzymać Caine'a przed zapanowaniem nad ETAP-em. Chce także rozwikłać zagadkę powstania tajemniczej bariery, która odgradza ich od normalnego świata. Ma jednak niewiele czasu. Zbliżają się jego piętnaste urodziny.

Co bym zrobiła gdyby zniknęli wszyscy dorośli? To pytanie zadawałam sobie przez całe swoje dzieciństwo. Teraz już wiem, że świat bez dorosłych nie byłby taki kolorowy jak mogłoby się wydawać :) Co zrobię gdy wszyscy znikną? Będę chronić młodszych i zapewniać im bezpieczeństwo, czy przyłączę się do niektórych i będę próbować opanować sytuację przemocą? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie czytając książkę GONE. Zniknęli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!