niedziela, 8 listopada 2015

Jak zbankrutować, czyli zapowiedzi wydawnicze #11/15


Gdybym miała wymienić pozytywne strony obecnej pory roku i okropnej pogody, na pierwszym miejscu postawiłabym oczywiście leniwe jesienne popołudnia spędzone przy ciekawej książce i dobrze rozgrzewającym trunku w ręce (niekoniecznie z procentami ;) ) Mój regał prawie zapełniony NIEPRZECZYTANYMI pozycjami, raczej nie narzeka na braki w zaopatrzeniu, jeśli jednak jesienna chandra daje Wam się we znaki, może to doby czas, aby na poprawę humoru sprawić sobie kilka książek?

NA  CHWILĘ ZASTANOWIENIA

Ambitne i dające do myślenia książki aż się proszą, żeby sięgać po nie właśnie jesienią. Powyżej macie zestawienie - autorki szeroko komentowanej autobiografii Jedz, módl się, kochaj z laureatkami kolejno nagrody Pulitzera oraz tegorocznej nagrody Nobla. Koło żadnej z tych książek nie można przejść obojętnie!


NA CHWILĘ WYTCHNIENIA

A kiedy mamy ochotę odpocząć od bardziej wymagających lektur, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego w odbiorze. Piękny gracz - nowa powieść autorskiego duetu pod pseudonimem Christina Lauren sprawdzi się w tej roli idealnie! Odpowiednia pozycja znajdzie się również dla stęsknionych świątecznego klimatu, jak i dla tych, którzy ukochali sobie motyw muzyki w literaturze :)

NA CHWILĘ PRZYGODY 

Kategoria chyba najbardziej uniwersalna z całego tego zestawienia. Bo o ile można nie lubić młodzieżówek, czy nie mieć ochoty na ambitniejszą literaturę, o tyle historie wypełnione po brzegi akcją kocha chyba każdy. Z powyższych pozycji każdy książkoholik spragniony dobrej przygodówki będzie w stanie wybrać coś dla siebie. Imperium ognia to książka idealna dla młodszej grupy odbiorców, Rozkaz zagłady oraz Metro 2035 to od dawna wyczekiwane części uwielbianych przez czytelników trylogii, a Pojedynek zapowiada się na świetną powieść o stykaniu się różnych warstw społecznych, jednak bez przesłodzonego wątku miłosnego. Czego chcieć więcej?

A na jakie książki Wy czekacie w tym miesiącu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!