poniedziałek, 2 maja 2016

Czym jest blog?


Większości osób niezwiązanych bezpośrednio z Internetem słowo to kojarzy się zapewne z dziecinnymi, pozbawionymi motywu przewodniego i często źle napisanymi wpisami znudzonych nastolatek, albo co gorsza tzw. 'szafiarkami', w których postach 90% zajmują zdjęcia ich stylizacji. Ba! Sama definicja słowa blog w większości słowników brzmi mniej więcej 'regularnie prowadzony dziennik lub pamiętnik internetowy' i pozostawia naprawdę wiele do życzenia. Co więcej, moim zdaniem jest po prostu krzywdząca dla Blogosfery, bo ta niegdyś nastoletnia pisanina, dzisiaj przekształciła się w środowisko pracy i produkt, na którym można zarobić niemałe pieniądze.


Czym więc jest blog? 

Odpowiedź nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Dla jednych blog jest zwykłą stroną internetową, z którą nie warto się liczyć. Dla innych jednak, jest miejscem pracy i sposobem zarabiania na życie. W dobie Internetu, kiedy rola radia, prasy czy telewizji nieustannie maleje, to właśnie z Blogosfery czerpiemy najświeższe informacje ze świata i wyrabiamy sobie opinie na najróżniejsze tematy.

Czym więc jest blog?

Źródłem inspiracji i motywacji do działania. Wylęgarnią pomysłów. Skarbnicą wiedzy. Oderwaniem od rzeczywistości i sposobem na nudę. Sposobem na 'wyrażanie siebie'. Książką kucharską. Magazynem motoryzacyjnym. Krytykiem literackim. Przewodnikiem po mieście. Poradnikiem życiowym. Stroną, na którą wracamy, o ile potrzebujemy świeżego spojrzenia na dany aspekt. Drugim domem. Miejscem skupiającym ludzi o takich samych zainteresowaniach jak Twoje. Ludzi, których nie poznałbyś, gdyby nie blogi. 

14 kwietnia minęły 3 lata, od kiedy postanowiłam zostać częścią tej niesamowitej społeczności. 3 lata, które kompletnie mnie odmieniły. 3 lata, w czasie których przeczytałam setki, jak nie tysiące wartościowych wpisów, poznałam ludzi, których ścieżki za żadne skarby nie skrzyżowałyby się z moimi, gdybym nie postanowiła tworzyć własnego miejsca w sieci. 

Do tej pory ludzie rzadko kiedy doceniali potęgę i siłę blogosfery. Myślę, że sama nie wiedziałabym jaki potencjał w niej drzemie gdybym nie stała się jej częścią. Cieszę się, że pod tym względem mentalność ludzi się zmieniła. Blogi już dawno wykroczyły poza ramę internetowych dzienników i pamiętników, stając się miejscami, które łączą ludzi. I właśnie to jest w nich piękne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobał Ci się post? Chcesz na coś zwrócić uwagę? Napisz o tym w komentarzu! Wiedz, że wszystkie sprawiają mi ogromną radość i w miarę możliwości na każdy staram się odpowiedzieć :) Do dzieła!